tel. 602 596 120

Współpraca

Współpraca z profesjonalistą zapewnia nam przede wszystkim oszczędność czasu, jak również zwiększa komfort i bezpieczeństwo przeprowadzenia transakcji. Pamiętajmy, że poza przygotowaniem oferty i jej prezentacją od doświadczonego pośrednika możemy oczekiwać również m.in.:
-informacji o obecnej sytuacji na rynku nieruchomości,
-pomocy w kompletowaniu dokumentów,
-negocjacji warunków umowy,
-uzgadniania szczegółowych zapisów w umowach i wyjaśniania znaczenia tych zapisów,
-wsparcia w załatwianiu formalności w urzędach i instytucjach,
-pomocy w wyliczeniu szczegółowych kosztów transakcji,
-sprawdzenia, czy nie dotyczy nas obowiązek podatkowy lub zwrot udzielonej bonifikaty,
-wyboru sposobu zabezpieczenia rozliczenia finansowego transakcji,
-fachowego doradztwa.

Kim jest „ dobry pośrednik „ ?

  • Doradza przy wycenie nieruchomości. Niezależnie od metody wyceny pośrednik bierze także pod uwagę aktualną sytuację na rynku, analizuje zapytania od klientów poszukujących lokalu czy informacje od kolegów z branży. Dzięki temu jego wycena jest bardziej „rzeczywista”
  • Dobrze przygotowana oferta sprzedaży nieruchomości to gwarancja szybszej i efektywniejszej transakcji. Zaufaj w tym względzie pośrednikowi , miej świadomość , że atrakcyjny i profesjonalny opis nieruchomości to element jego pracy co wiąże się z tym , że będzie mu zależało na jak najlepszym promowaniu Państwa oferty.
  • Analizuje sytuację prawną nieruchomości. Pomaga w regulacja stanu prawnego . Należy pamiętać, że dla większości potencjalnych nabywców nie do końca uregulowany stan prawny nieruchomości może wzbudzić nieufność i nawet doprowadzić do rezygnacji z oferty. Często może być to pretekst do znacznego obniżania ceny. Poza tym pośrednik powinien poinformować klienta o wszystkich kosztach (podatki, opłaty u notariusza).
  • W przypadku zainteresowania strony kupującej pomaga w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Należy pamiętać , że branża nieruchomości jest ściśle powiązana z rynkiem kredytów . Biura nieruchomości ściśle współpracują z doradcami kredytowymi stąd pośrednik może Państwu pomóc łatwiej przebrnąć przez procedurę kredytową.
  • Kojarzy kontrahentów , prezentuje nieruchomość a w przypadku porozumienia między stroną kupującą i sprzedającą załatwia wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do zawarcia umowy przedwstępnej lub przyrzeczonej . Jest w stałym kontakcie z notariuszem prowadzącym daną sprawę.